​​​​אפריקה ישראל נכסים רכשה את מגרש MUP בבלגרד ​​

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​אפריקה נכסים, מקבוצת אפריקה ישראל, הודיעה היום  (יום רביעי 18 במאי 2016) על רכישת מגרש MUP  , 
במרכז העיר בלגרד שבסרביה, המשתרע על שטח של 10.4 דונם, מחברת פלאזה סנטרס בתמורה ל- 15.9 מיליון אירו. 
 
המגרש ממוקם על רחובה הראשי של העיר קנייז מילוש בצומת דרכים ייחודי והוא צופה לנהר הסאבה. על המגרש עומד בנין משרד הפנים והמשטרה (MUP) שהופצץ ע״י כוחות נאט״ו במהלך מלחמת קוסובו בסוף שנות ה 90 ומאז עמד בשיממונו. מדובר באחד המגרשים המבוקשים ביותר בבלגרד שממוקם במיקום אסטרטגי מעולה. 
 
,בפגישה שנערכה לאחרונה בין סגנית ראש ממשלת סרביה, דוקטור זוראנה מיכאלוביץ המכהנת גם  כשרת הבינוי​ התחבורה והתשתיות לבין מר אבי ברזילי, מנכ״ל אפי אירופה סוכם על הקמת צוות משימה מיוחד שיכלול נציגים ממשרדה, מעיריית בלגרד ומאפי אירופה שמטרתו לפשט את הליכי התכנון, הרישוי וההיתרים של הפרויקט שהינו פרויקט אסטרטגי וייחודי בעיר. 
 
אפי אירופה, הפעילה בסרביה החל משנת 2003, הקימה בשיתוף עם חברת תדהר את פארק העסקים המודרני המוביל בבלגרד- איירפורט סיטי בלגרד. בימים אלו היא מקימה שלבים נוספים בפארק. בנוסף, מקימה החברה בשיתוף עם חברת שיכון ובינוי פרויקט משולב למגורים ומשרדים במרכז העיר סנטרל גרדן. 
 
אבי ברזילי, משנה למנכ״ל אפריקה נכסים ומנכ״ל אפי אירופה: "עסקת רכישת מגרש הMUP  תואמת את האסטרטגיה העסקית של החברה של ייזום, פיתוח והשבחת נכסים ומימושם עם הגיעם לכדי מיצוי. לאחרונה מימשה החברה מספר נכסים שהגיעו לכדי מיצוי ביניהם: פרוטפוליו הנכסים בברלין ופרויקט גלובל פארק בלוד. לצד מימושים אלה מגדילה את  פעילות היזום והפיתוח של פרויקטים חדשים כדוגמת עסקת רכישת מגרש ה MUP.  העסקה משקפת את רצונה של החברה בהגברת פעילות היזום והפיתוח בסרביה. בשנת 2016 תיק הנכסים של החברה בארץ ובאירופה יכלול 20 פרויקטים פעילים בשלבי בניה שונים. כמו כן, החברה תבחן מעת לעת כניסה לפרויקטים חדשים במדינות פעילותה העיקריות".  

​​